O nás

20160827_180029

„Jen ten v pravdě žije, kdo život zasvětí snaze a práci.“ Jakub Arbes

Vše co děláme, musí být funkční a praktické, ale musí také lahodit oku a být v harmonii s okolním prostorem. Chceme, aby nábytek a stavby nejenom dobře sloužily svému účelu, ale také aby potěšily ducha. Vše děláme tak, abychom měli jistotu, že to bude sloužit co nejdéle. Věříme, že jak nábytek, tak drobná stavba by měl y posloužit ještě další generaci. Jsme zakázkové truhlářství, specializujeme se na originální, netypické kusy nábytku a drobné stavby.

Dřevo… nám nejmilejší a také nejstarší používaný materiál. Vážíme si všeho, co nám příroda dává, a dřevo je dar vzácný. Provází lidstvo od nepaměti. Naši předkové se rodili do dřevěné kolébky a byli pohřbeni v dřevěné rakvi. Žili pod střechou, kterou nesl dřevinný krov, spali v dřevěné posteli a sedávali u dřevěného stolu. Věříme, že i v dnešní době plné moderních materiálů, by měl mít každý domov, práce i zahrada alespoň nějaký výrobek z poctivého masivního dřeva. Dřevo vnáší do života sílu a krásu přírody, pozitivní energii a radost.

Řemeslo… pro nás není jen dovednost, kterou se člověk naučí jednou provždy. Řemeslo je nepřetržité, celoživotní zdokonalování naučeného, ale také hledání nových postupů a cest. Návrat k tradičním postupům a spojům, ale i využití nových moderních technologií tam, kde je to vhodné. Učení se rozumět dřevu jako materiálu. Učit se o vlastnostech a specifikách různých druhů dřev, ale i rozdílech v řezivu z různých částí stromu, nebo jak vlastnosti ovlivňuje i to, kde strom vyrostl, a nabyté poznatky využívat v praxi.